Midland Masters Finals Day Draw

2017  MIDLAND MASTERS DRAW.

Played at FLORENCE PRIVATE

Cemetry Avenue

Stoke-on-trent

ST3 4EB

10.00am Start.

Sunday 17th September.

 

1 Andy Milson        (Derbyshire)       V     Josh Bradburn      (Shropshire)

2 Mark Burdett      (N/Mids)              V     Darren Handley   (Staffs)

3 Ian Atherton        (Potteries)           V     Richard Gill          (Derbyshire)

4 Colin Beaman      (Shropshire)        V    Kevin Handley      (Staffs)

5 Harry Chapman  (N/Mids)              V    Jamie Duce            (Staffs)

6 Ben Ryder            (Derbyshire)        V    Simon Lane           (Shropshire)

7 Peter Cookson     (Staffs)                  V    Carl Wilkins         (N/Mids)

8 Neil Wright          (Potteries)            V    Craig Pearson       (Derbyshire)

9 Nigel Ferrington  (Shropshire)        V    Karl Simpson        (Potteries)

10 Dave Hayward   (Staffs)                 V    Matt Horton          (N/Mids)

11 Mick Bacon        (Derbyshire)        V    Ian Gaut                (Shropshire)

12 Matt Fellows      (Potteries)            V    Nathan Dawes       (Staffs)

13 Ian Simpson       (Potteries)            V    Stuart Smith          (Derbyshire)

14 Martin Gaut      (Shropshire)         V    Richard Burdett (mnr)  (N/Mids)

15 Aaron Tapper   (Staffs)                   V    Barry Booth           (Potteries)

16 Steve Pratt         (N/Mids)                V   Peter Farmer           (Shropshire)

 

17 Steve Parkin      (Potteries)             V   Danny Statham        (Staffs)

18 Ian Brown         (Derbyshire)          V   Michael Warrington  (N/Mids)

19 Mark Taylor     (Shropshire)          V   Matt Allen                (N/Mids)

20 Greg Smith       (Staffs)                   V    Willie Owen             (Derbyshire)

21 Andy Runham   (Staffs)                  V    Tony Rhodes           (Shropshire)

22 Kit Kitlinski      (N/Mids)                V    Joe Williamson       (Potteries)

23 Phil Clanham    (Derbyshire)          V    Josh Towey             (Potteries)

24 Scott Moseley    (Shropshire)          V    Jordie Baddeley      (N/Mids)

25 Jack Hill            (Staffs)                   V    Shaun Ashley          (Derbyshire)

26 Joe Melvin         (Potteries)             V    Wayne Phillips       (Shropshire)

27 Darren Day       (N/Mids)                V    Craig Podmore       (Potteries)

28 Tony Batchelder  (Derbyshire)       V    Ray Bishop             (Staffs)

29 Wayne Rogers   (Shropshire)          V    Steve Donavon       (N/Mids)

30 Paul Dale           (Potteries)              V    Matt Milson           (Derbyshire)

31 Dave Semper     (Staffs)                   V    Richard Lawson    (Shropshire)

32 Will Kay             (N/Mids)                V    Paul Martin            (Derbyshire)

 

Check Also

Wrockwardine Wood Open 2017 Preview

The 2017 Wrockwardine Wood Open, kindly sponsored by Wrekin Services Ltd and The Wrekin Housing …